odzyskiwanie danych z pendrive
odzyskiwanie danych z pendrive - pl odzyskiwanie danych z pendrive - en odzyskiwanie danych z pendrive - de odzyskiwanie danych z pendrive fr

FAQ

1. Kiedy mamy do czynienia z uszkodzeniem logicznym, a kiedy z uszkodzeniem technicznym?
2. Dzwoniłem do kilku firm odzyskujących dane. Czy muszę dostarczyć Państwu identycznego, ale sprawny pendrive'a aby odzyskać z niego dane. Zaznaczam że jest to niesprawne urządzenie?
3. Mam uszkodzonego pendrive'a. Czy po diagnozie będę mógł go jeszcze zareklamować u sprzedawcy, jako niesprawny?
4. Dlaczego ceny odzyskiwania danych z uszkodzonego pendrive'a są znacząco różne od ceny odtworzenia danych z uszkodzonej karty pamięci do aparatu cyfrowego?
5. Posiadam uszkodzonego pendrive'a, w którym część danych znajduje się w zaszyfrowanym obszarze danych. Czy można bedzie odzyskać z niego utracone dane?


pendrive 1

Kiedy mamy do czynienia z uszkodzeniem logicznym, a kiedy z uszkodzeniem technicznym?
Uszkodzonych logicznie to takie, gdzie urządzenie jest całkowicie sprawne, ale brak dostępu do danych np. z powodu ich skasowania lub sformatowania, natomiast uszkodzenie techniczne
to takie, gdzie stan urządzenia nie pozwala na jego użycie i dostęp do danych np. nierozpoznane urządzenie w systemie, zerowa pojemność.

Dzwoniłem do kilku firm odzyskujących dane. Czy muszę dostarczyć Państwu identycznego, ale sprawny pendrive'a aby odzyskać z niego dane. Zaznaczam że jest to niesprawne urządzenie?
Nie. Nie ma takiej potrzeby. Posługujemy się autorskimi metodami odtwarzania danych
z uszkodzonych pendrive'ów, które nie wymagają dostarczania dodatkowych, identycznych urządzeń

Mam uszkodzonego pendrive'a. Czy po diagnozie będę mógł go jeszcze zareklamować u sprzedawcy, jako niesprawny?
Być może tak. W trakcie przeprowadzanych przez nas analiz, określamy wg jakich procedur będzie istniała możliwość odtworzenia zawartych na nim danych. Czasami okazuje się, że odpowiednie metody dają pozytywny wynik bez ingerencji w elementy wewnętrzne urządzenia.
Taki nośnik po odtworzeniu z niego danych, można zareklamować. W przypadku analizy inwazyjnej, tj. takiej gdzie prace wykonywane są na poszczególnych podzespołach pendrive'a, a więc wymagają jego rozebrania i ingerencji w jego elementy wewnętrzne, z racji "uszkodzenia" obudowy - reklamacje nie są z reguły uznawane. Niech pocieszeniem będzie fakt, że odzyskujemy dane z ponad 95% przypadków uszkodzonych pendrive'ów, co może być rekompensatą za jego stratę.

Dlaczego ceny odzyskiwania danych z uszkodzonego pendrive'a są znacząco różne od ceny odtworzenia danych z uszkodzonej karty pamięci do aparatu cyfrowego?
Między kartą do aparatu cyfrowego a pendrive'm jest podstawowa róznica funkcjonalna. Karty to urządzenia "niesamodzielne", do ich odczytu potrzeba albo aparatu albo czytnika takich kart. Natomiast pendrive to kompletne urządzenie USB. Zarządzanie kartą jest prostsze i wiekszość tych funkcji bierze na siebie urządzenie odczytujące, pendrive realizuje wszystkie zadania jako jedno urządzenie, dodatkowo jest optymalizowane pod względem prędkości działania, nierzadko ma zaimplementowane mechanizmy ochrony zapisywanych danych. Krótko - pendrive to bardziej skomplikowane urządzenie i przekłada się to w sposób bezpośredni na czas pracy nad rekonstrukcją danych po jego uszkodzeniu. Stąd wyższy koszt odzyskania takich danych.

Posiadam uszkodzonego pendrive'a, w którym część danych znajduje się w zaszyfrowanym obszarze danych. Czy można bedzie odzyskać z niego utracone dane?
O takiej ewentualności zadecyduje bezpłatna analiza możliwości odzyskania danych. Wykonywaliśmy już podobne zlecenia z dobrym skutkiem, jednakże poziom skomplikowania problemu jest na tyle poważny, że bez wykonania pełnej procedury analitycznej nie można przesądzać o wyniku odzyskiwania danych z tak zabezpieczonego pendrive'a.